Rokytnice nad Jizerou

 
Přehledně setříděný
seznam ubytování v Rokytnici nad Jizerou »
Hledáte ubytování v Rokytnici nad Jizerou ?
podejte si inzerát
»
Skiareály Rokytnice
 
více »

Webkamery Krkonoše
 
více »
 
Booking.com

Rokytnice nad Jizerou je zajímavým místem pro Vaše rozhodnutí, kde strávit zajímavou dovolenou na horách po celý rok, Rokytnice nad Jizerou nabízí levné ubytování na horách a je i dobrým strategickým cílem rodinných výletů po okolí Rokytnice nad Jizerou a Krkonoších. V létě Vám Krkonoše zpřístupní z Rokytnice nad Jizerou sedačková lanovka Horní Domky s letním provozem.

Na své si přijdou i vyznavači adrenalinových sportů při jarním sjíždění řeky Jizery nebo paraglidingu či rogalovém létání z úbočí Lysé hory. Pro zaujaté sportovce jsou připravené tenisové a volejbalové kurty, zatravněné fotbalové hřiště, kuželnu, bowlingové centrum, sportovní halu, sauny a fitness centra.

Na okolní hřebeny vede několik desítek lyžařských vleků a čtyřsedačková lanovka na Lysou horu, která je dlouhá 2.197 metrů. Zdejší sjezdové tratě patří mezi nejlepší a nejdelší v republice a jsou uměle zasněžovány. Pro snowboardisty je připraven snowpark s vlastním vlekem.

 
 
 

Novinky, aktuality a akce v Rokytnici nad Jizerou

 

19.03.2022

HASIČSKÝ PLES

penzion Lenoch

 
 

18.03.2022

SkialpujFEST

Pec pod Sněžkou

 
 

12.03.2022

VO ZLÁMANOU GREŠLI

na vleku Rokytka (u parkoviště P1)

 
 

25.02.2022

Sjezd pašeráků

Rokytnice nad Jizerou

 
 

29.01.2022

Jilemnická 50

Jilemnice

 
 

29.01.2022

O dřevěného Krakonoše

Rokytnice nad Jizerou

 
 

22.01.2022

Harrachovská 16

Harrachov

 
 

archiv novinek z Rokytnice nad Jizerou»

 
ilustrační fotografie

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou byla založena zřejmě na počátku 16. století jako sklářská a hornická obec. Hlavně na Sachově vrchu a v Rokytnu byly těženy rudy, především mědi, olova, stříbra a dalších kovů. Dolování zaniklo pro malou vydatnost ložisek již v 18. století. Zdrojem obživy obyvatelstva se stalo tkalcovství a později tovární textilní výroba, v součastnosti je to především cestovní ruch.

V roce 2007 byla dokončena nová čtyřsedačková lanovka Horní Domky, která bude v provozu i v letních měsících a výrazně tak přispěje k zlepšení dostupnosti pro návštěvníky Rokytnice nad Jizerou na vrcholky Krkonoš (přeprava kol zdarma).

 

Lyžování v Rokytnici nad Jizerou

Vášniví lyžaři mají možnost večerního lyžování.

Také vyznavači běhu na lyžích tu najdou to své. Upravované běžecké tratě se nacházejí jak v blízkosti centra města (u kapličky, okolo Strážníku), tak ve vyšších polohách okolo Studenova nebo Dvoraček. Trasy z Rokytnice nad Jizerou navazují na „Krkonošskou lyžařskou běžeckou cestu“, která protíná celé Krkonoše – více než 500 km upravovaných tras, a dále navazují i na Jizerskou magistrálu, což představuje dalších 115 km upravovaných tras.

Rokytnice nad Jizerou nabízí

Vybavenost horského střediska Rokytnice nad Jizerou doplňují lyžařské školy, půjčovny, obchůdky, množství ubytovacích kapacit v hotelích, penzionech, apartmánech, chalupách a v soukromí.

Je zde několik útulných vináren a hospůdek, diskotéky, bary, restaurace a bistra. Všechna tato zařízení v Rokytnici nad Jizerou jsou připravena poskytnout Vám kvalitní služby a zpříjemnit Váš pobyt v Rokytnici nad Jizerou.

Pokud se chcete seznámit více s Rokytnicí nad Jizerou, navštivte naši fotogalerii Rokytnice nad Jizerou.

 

Skibusy - Rokytnice nad Jizerou

Skibusy (pdf) »

 
 

Doporučujeme k ubytování v Rokytnici nad Jizerou

 

 
foto objektu

Apartmány HELAS Krkonoše

 

HELAS *** APARTMÁNY jsou umístěny v novém, moderním rekreačním centru.

 

více informací + ceník»

 
 
foto objektu

Apartmány 85

 

Apartmánový dům 85 nabízí nadstandartní ubytování ve třech apartmánech.

 

více informací + ceník»

 
 
 
 
replica watches