logo rokytnice-info.eu

Destinační společnost Krkonoše s.r.o
e-mail: info@krkonossko.cz
Tel.: +420 602 428 883
IČ: 27471837
DIČ: CZ27471837


Rokytnice nad Jizerou - Krkonoše

« zpět na předchozí stránku
 
 
ilustrační fotografie

Krkonoše a Jizerské hory

Krkonoše a Jizerské hory se rozkládají na severu České republiky, část pohoří se nachází na území Polska.

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky s nejvyšší horou Sněžkou vysokou 1.602 metrů. Krkonoše i Jizerské hory patří mezi vývojově stará pohoří, vznikly již v prvohorách. Pro zdejší reliéf jsou charakteristické ploché kupy, plošiny, zaoblené hřbety a široká údolí. Ve čtvrtohorách, v dobách ledových, se v Krkonoších usadila severská tundra i alpské rostliny a živočichové.

Ledovce zde zanechaly strmé lavinové srázy. Příroda zdejších hor uchvacuje návštěvníky svým drsným severským rázem a množstvím překrásných míst s ojedinělými přírodními výtvory. Roku 1963 byly Krkonoše vyhlášeny Krkonošským národním parkem (KRNAP) a Jizerské hory byly v roce 1968 vyhlášeny Chráněnou krajinnou oblastí Jizerské hory (CHKO).

Krkonoše a Jizerské hory jsou významnou rekreační oblastí České republiky. Poskytují skvělé podmínky pro letní pěší i cykloturistiku. V zimním období se stávají vyhledávaným místem lyžařů, které láká především velké množství upravených běžeckých tratí a vynikající sjezdové terény v mnoha lyžařských centrech oblasti. K těm nejkrásnějším patří právě i Rokytnice nad Jizerou.

 

 

« zpět na předchozí stránku