logo rokytnice-info.eu

Destinační společnost Krkonoše s.r.o
e-mail: info@krkonossko.cz
Tel.: +420 602 428 883
IČ: 27471837
DIČ: CZ27471837


Rokytnice nad Jizerou - SkialpujFEST

 
« zpět na předchozí stránku
 
 
ilustrační fotografie
 

18.03.2022

18.3 – 20.3 – 2022

V druhé polovině ledna 2022 bude Pec patřit skialpinistům. Zúčastněte se celodenních workshopů pod vedením horských vůdců. Poslechněte si přednášky v autentickém prostředí horských chat. Nebo se postavte na start veřejného závodu s jedním z nejvýraznějších mužů světového skialpinismu Benediktem Böhmem.
Noc tuleních pásů

V rámci festivalového programu proběhne největší skialpový závod v Česku: Noc Tuleních pásů. Na startu samozřejmě nebudou chybět ani festivaloví hosté. Takže v čele závodu jistě uvidíte dvojici Benedikt Böhm, Javier Martín de Villa.

Pokud se chcete závodu zúčastnit, nejlepší cestou je nákup tzv. superticketu, který v sobě zahrnuje jak vstupné na festival, tak startovní číslo pro samotný závod. Pro další informace sledujte oficiální stránky závodu(odkaz je externí) a sociální sítě(odkaz je externí).
Přednášky

Odpolední a večerní program festivalu je věnován odborným přednáškám. Ve velkém sále hotelu Horizont, ale i v menších prostorech celé Pece pod Sněžkou se můžete těšit na prezentace Aleny Zárybnické, zástupců KRNAPu, horské služby, Marka Biskupiče nebo hlavních hvězd: Javiera de Villy i Benedikta Böhma.
Workshopy

Po celá pátek a sobotu se v rámci festivalového programu můžete těšit na workshopy vedené našimi nejrespektova­nějšími odborníky: Martin Bikupič, Peter Burda, Ondřej Novák, Martin Honzík a mnoho dalších vás v praktických kurzech přímo na sněhu zasvětí do problematiky lavinové záchrany, naučí lyžovat v náročném terénu nebo vytvarují skelet skialpových bot.
Vzdělávání

Mezi nabídku workshopů je zařazena trojice speciálních vzdělávacích bloků, na kterých se pod vedením horských vůdců budou jejich účastníci věnovat jedné ze základních skialpových problematik. Celodenní kurzy letos zaměřujeme na základy skialpinismu a lavinovou výuku pro začátečníky i pokročilé.

 

 

 
ilustrační fotografie
 

« kompletní seznam novinek

« zpět na hlavní stránku

 

 

« zpět na předchozí stránku