logo rokytnice-info.eu

Destinační společnost Krkonoše s.r.o
e-mail: info@krkonossko.cz
Tel.: +420 602 428 883
IČ: 27471837
DIČ: CZ27471837


Rokytnice nad Jizerou - Krkonoše - turistické cíle

 
 
« zpět na předchozí stránku
 

Turistické cíle

 

Strážník

Skála – vyhlídka nad Rokytnicí nabízí krásné rozhledy přes celé údolí Rokytnice od Pasek nad Jizerou až po Lysou horu a Kotel. Leží v nadmořské výšce 777 metrů. Název je odvozen od početných strážných ohňů, které zde udržovaly přední stráže švédského vojska za třicetileté války.

Huťský vodopád

V Huťském vodopádu, napájeném Huťským potokem pramenícím pod chatou Dvoračky, padá voda z výšky dvaceti metrů. Tento vodopád byl v minulosti vyhledávaným výletním místem. Stála zde restaurace, kde byly pořádány každou neděli tancovačky. Název potoka „Huťský“ je odvozen od první sklářské huti v Rokytnici nad Jizerou.

Dvoračky

Horská chata Dvoračky leží v nadmořské výšce 1.140 metrů mezi Lysou horou a Kotlem. Dvoračky byly postaveny roku 1707 rodinou Schierovou a původně to byla horská zemědělská usedlost. Dnes jsou Dvoračky navštěvovány pro svou domácí pekárnu, domácí kuchyni a horské speciality. Kolem Dvoraček stoupala významná obchodní stezka zvaná Česká, známá už v 10. století, která procházela Rokytnicí a přes Labskou louku pokračovala do Slezska.

Vosecká bouda – 1.270 m n. m.

Známá horská chata a výletní cíl pod Tvarožníkem – byla postavena před rokem 1743 jako bouda pro dřevaře. V roce 1896 byla změněna na ubytovací objekt. Na Vosecké boudě začíná cesta česko-polského přátelství. Turistický hraniční přechod do Polska (Vosecká bouda – Szrenica).

Cesta česko-polského přátelství

Hřebenová turistická a lyžařská cesta, která symbolicky spojuje českou a polskou stranu Krkonoš. Začíná na západě na rozcestí pod Tvarožníkem a vede po hlavním hraničním hřbetu Krkonoš přes Sněžné jámy a Sněžku až na Pomezní Boudy. Celá trasa je dlouhá 28 km a vede nejvzácnějšími partiemi Krkonoš. Téměř celou cestu se pohybujete nad hranicí lesa.

Labská louka, pramen Labe

Rozsáhlá vrcholová planina s pramenem Labe. Symbolický pramen Labe je opatřený betonovou skruží. Labe pramení o něco výš v rašeliništi mezi kosodřevinou. V roce 1968 tu byly umístěny barevné znaky 24 měst, jimiž Labe od pramene až po ústí protéká. Na jihovýchodním okraji Labské louky vytváří Labe 45 m vysoký Labský vodopád.

 
 
 
« zpět na předchozí stránku