Rokytnice nad Jizerou

 
Přehledně setříděný
seznam ubytování v Rokytnici nad Jizerou »
Hledáte ubytování v Rokytnici nad Jizerou ?
podejte si inzerát
»
Skiareály Rokytnice
 
více »

Webkamery Krkonoše
 
více »
 
Booking.com

Rokytnice nad Jizerou je zajímavým místem pro Vaše rozhodnutí, kde strávit zajímavou dovolenou na horách po celý rok, Rokytnice nad Jizerou nabízí levné ubytování na horách a je i dobrým strategickým cílem rodinných výletů po okolí Rokytnice nad Jizerou a Krkonoších. V létě Vám Krkonoše zpřístupní z Rokytnice nad Jizerou sedačková lanovka Horní Domky s letním provozem.

Na své si přijdou i vyznavači adrenalinových sportů při jarním sjíždění řeky Jizery nebo paraglidingu či rogalovém létání z úbočí Lysé hory. Pro zaujaté sportovce jsou připravené tenisové a volejbalové kurty, zatravněné fotbalové hřiště, kuželnu, bowlingové centrum, sportovní halu, sauny a fitness centra.

Na okolní hřebeny vede několik desítek lyžařských vleků a čtyřsedačková lanovka na Lysou horu, která je dlouhá 2.197 metrů. Zdejší sjezdové tratě patří mezi nejlepší a nejdelší v republice a jsou uměle zasněžovány. Pro snowboardisty je připraven snowpark s vlastním vlekem.

 
 
 

Novinky, aktuality a akce v Rokytnici nad Jizerou

 

09.03.2024

Vo zlámanou grešli

Rokytnice nad Jizerou

 
 

16.02.2024

Pašeráckej vejkend

Rokytnice nad Jizerou

 
 

27.01.2024

O dřevěného Krakonoše

Rokytnice nad Jizerou

 
 

02.12.2023

Vánoční trhy

Rokytnice nad Jizerou

 
 

29.07.2023

XIV - Motorkářský sraz

Jablonec nad Jizerou

 
 

22.07.2023

Krkonošská kuchyně

Rokytnice nad Jizerou

 
 

15.07.2023

Běh do vrchu

Rokytnice nad Jizerou

 
 

archiv novinek z Rokytnice nad Jizerou»

 
ilustrační fotografie

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou byla založena zřejmě na počátku 16. století jako sklářská a hornická obec. Hlavně na Sachově vrchu a v Rokytnu byly těženy rudy, především mědi, olova, stříbra a dalších kovů. Dolování zaniklo pro malou vydatnost ložisek již v 18. století. Zdrojem obživy obyvatelstva se stalo tkalcovství a později tovární textilní výroba, v součastnosti je to především cestovní ruch.

V roce 2007 byla dokončena nová čtyřsedačková lanovka Horní Domky, která bude v provozu i v letních měsících a výrazně tak přispěje k zlepšení dostupnosti pro návštěvníky Rokytnice nad Jizerou na vrcholky Krkonoš (přeprava kol zdarma).

 

Lyžování v Rokytnici nad Jizerou

Vášniví lyžaři mají možnost večerního lyžování.

Také vyznavači běhu na lyžích tu najdou to své. Upravované běžecké tratě se nacházejí jak v blízkosti centra města (u kapličky, okolo Strážníku), tak ve vyšších polohách okolo Studenova nebo Dvoraček. Trasy z Rokytnice nad Jizerou navazují na „Krkonošskou lyžařskou běžeckou cestu“, která protíná celé Krkonoše – více než 500 km upravovaných tras, a dále navazují i na Jizerskou magistrálu, což představuje dalších 115 km upravovaných tras.

Rokytnice nad Jizerou nabízí

Vybavenost horského střediska Rokytnice nad Jizerou doplňují lyžařské školy, půjčovny, obchůdky, množství ubytovacích kapacit v hotelích, penzionech, apartmánech, chalupách a v soukromí.

Je zde několik útulných vináren a hospůdek, diskotéky, bary, restaurace a bistra. Všechna tato zařízení v Rokytnici nad Jizerou jsou připravena poskytnout Vám kvalitní služby a zpříjemnit Váš pobyt v Rokytnici nad Jizerou.

Pokud se chcete seznámit více s Rokytnicí nad Jizerou, navštivte naši fotogalerii Rokytnice nad Jizerou.

 

Skibus 2022 - 2023

Skibus 2022 - 2023
 

Doporučujeme k ubytování v Rokytnici nad Jizerou

 

 
foto objektu

Apartmány Anna

 

Nové moderní apartmány

 

více informací + ceník»

 
 
foto objektu

Apartmány HELAS Krkonoše

 

HELAS *** APARTMÁNY jsou umístěny v novém, moderním rekreačním centru.

 

více informací + ceník»

 
 
foto objektu

Apartmány 85

 

Apartmánový dům 85 nabízí nadstandartní ubytování ve třech apartmánech.

 

více informací + ceník»

 
 
 
 
swiss replica watches